Türk Hamamı

Osmanlı döneminden günümüze Türk kültürünün vazgeçilmez değerlerinden biri olan geleneksel Türk Hamamlarından olan ve Tarihi yarımada da 300 yıl öncesinden günümüze kadar gelen Kadırga Hamamı yerli ve yabancı misafirlerini konuk etmektedir.

Geleneksel yapıda olan Türk hamamları vücudun dinlenmesini, insan kaslarının rahatlamasını sağlayan, ruhen ve bedenen kirlerden arınma merkezi olarak bilinen mekanlardır. Kadırga Hamamı kadın ve erkek bölümlerinin ayrı girişlerden mümkün olan ve erkek bölümünde sadece erkeklerin, kadın bölümünde sadece kadınların hizmet aldığı bir hiyerarşidedir. Her iki bölümünde giriş ve karşılama bölümleri, bağımsız soyunma kabinleri yer almaktadır. Hamam bölümü orjinal göbek taşlı ve tarihi kurnaları, yıkanma bölümleri, kese köpük ve sauna bölümleriyle orjinalliğini korumaktadır.

Kese

Konuklarımıza talep etmeleri durumunda konusunda uzman personellerimiz kese hizmeti sunmakta olup, sıralı hizmet paketi alan her konumuza hamam geleneğine uygun prosedürler aşamasında kese hizmeti de verilmektedir. Ortalama 1 – 2 saat süren hamam keyfi dinlenme bölümlerinde sıcak ve soğuk içecekler ile geniş ve ferah ortamda devam etmektedir.

Köpük Masajı

Kese sonrası hamamımıza özel üretim tarihi sabun ile cildi dinlendirmeye yönelik köpük masajı hizmetimizde sunulmaktadır. Son yıllarda özellikle yabancı ziyaretçilerimizin geleneksel tarihi hamam meraklarından dolayı prosedürlerimiz içinde yer alan köpük masajımızın ünü dünya geneline ulaşmış olup bu sayede turizme katkı sağlamış olmaktayız.

Kadın ve erkek bölümlerimizi ziyaret edecek konuklarımızın en az bir gün öncesinden randevu almalarını ve bu sayede dönemsel yoğunluk yaşadığımız durumlarda bekleme gibi mağduriyetler yaşanmamasını özenle istirham etmekteyiz.